  • Mfr # BLTS18-0312-1625MONP
  • Zoro # G215926659
/ea
Free Shipping & Returns
Shoulder Diameter
0.312 in
Material
Monel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-0312-1625MONP
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
1-5/8 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.218 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.25 in