  • Mfr # BLTS18-0312-0437MONP
  • Zoro # G115935881
/ea
Free Shipping & Returns
Shoulder Diameter
0.312 in
Material
Monel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-0312-0437MONP
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
7/16 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.218 in
Dia./Thread Size
0.25 in