  • Mfr # BLTS18-M060-0900316P
  • Zoro # G915933018
Shoulder Diameter
6 mm
Shoulder Length
90 mm
Drive Size
M3
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS18-M060-0900316P
Shoulder Diameter
6 mm
Shoulder Length
90 mm
Drive Size
M3
Head Diameter
10 mm
Head Height
4.5 mm
Dia./Thread Size
5 mm
Material
300 Series Stainless Steel
Compliance
AMPG 2013 ZS.02
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Coarse Thread 6.0 mm x 90.0 mm Grade 316 SS Plain