  • Mfr # BLTS46-0312-0375ASB
  • Zoro # G015929553
Thread Size
1/4-28
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
5/32 in
Material
Alloy Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS46-0312-0375ASB
Thread Size
1/4-28
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
5/32 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.218 in
Dia./Thread Size
0.25 in