  • Mfr # BLTS24-0125-0500ASB
  • Zoro # G115931890
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Material
Alloy Steel
Finish
Black Oxide
Head Diameter
0.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS24-0125-0500ASB
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
1/2 in
Head Diameter
0.25 in
Head Height
0.093 in
Dia./Thread Size
0.112 in