  • Mfr # A83750201157064808
  • Zoro # G716007994
/ea
Key Features
Aspect Ratio
8.00 MM
Tire Size
4.8-8 in
Application to Vehicle Type
Trailers
Tire Width
15 in
Wheel Rim Material
Alloy Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
A83750201157064808
Country of Origin
China
Dimensions
Tire Size
4.8-8 in
Tire Width
15 in
Wheel Width
3.75 in
Tire Rim Dia.
8 in
Tread Depth
4.5 MM
Overall Diameter
15 in
Wheel Size
8 in
Length
15 in
Details
Aspect Ratio
8.00 MM
Application to Vehicle Type
Trailers
Wheel Rim Material
Alloy Steel
Surface Finish
Powder Coated
Color
White
Wheel Backspacing
2.6875 in