  • Mfr # DND-065RND070-C20S
  • Zoro # G010018344
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Includes
Basket Only
Depth (In.)
7 in
Material
304 Stainless Steel
Color
Clean
Application
Parts Cleaning
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DND-065RND070-C20S
Country of Origin
United States
Dimensions
Depth (In.)
7 in
Inside Diameter
6 in
Outside Diameter
6.5 in
Details
Includes
Basket Only
Material
304 Stainless Steel
Color
Clean
Application
Parts Cleaning
For Use With
Any Cleaning Solution
Finish
Stainless
Capacity
25 lbs.
Features
Two postion swinging feet
Shape
Round
Lining Style
20 Mesh x 0.014" woven wire
Lined With
Wire Mesh
Handle Style
Swinging Loop
Lining Openings
0.036" Openings, 51% Open Area