  • Mfr # SF-16MM55
  • Zoro # G7266231
Drive Size
1/2" Square
Size
16mm
Overall Length
82.5mm
SAE or Metric
Metric
Number of Points
6
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SF-16MM55
Drive Size
1/2" Square
Size
16mm
Overall Length
82.5mm
Hex Opening Size
16 mm
Drive End Diameter
23.8 mm