1/2" Square Drive Socket 6-Point, MB-18MM35
  • Mfr # MB-18MM35
  • Zoro # G7267449
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Drive Size
1/2" Square
Overall Length
82.5mm
SAE or Metric
Metric
Number of Points
6
Material
High Carbon Alloy Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
MB-18MM35
Country of Origin
United States
Dimensions
Drive Size
1/2" Square
Size
18mm
Overall Length
82.5mm
Hex Opening Size
18 mm
Drive End Diameter
28.6 mm