Impact Socket, Square, 3/8" Drive, SF-10MM33
  • Mfr # SF-10MM33
  • Zoro # G8526898
/ea
Key Features
Drive Size
3/8" Square
Overall Length
88.9mm
SAE or Metric
Metric
Socket Type
Surface Drive Extra Long Length
Material
High Carbon Alloy Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SF-10MM33
Country of Origin
United States
Dimensions
Drive Size
3/8" Square
Size
10mm
Overall Length
88.9mm
Drive End Diameter
19.1 mm
Hex Opening Size
10 mm