Impact Socket, Square, 3/8" Drive, SF-13MM33
  • Mfr # SF-13MM33
  • Zoro # G8533898
Drive Size
3/8" Square
Overall Length
88.9mm
SAE or Metric
Metric
Material
High Carbon Alloy Steel
Category Type
Impact Socket
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SF-13MM33
Drive Size
3/8" Square
Size
13mm
Overall Length
88.9mm
Drive End Diameter
20.6 mm
Hex Opening Size
13 mm