  • Mfr # PG10-10000-PSIS-F0-L0-E0-C0-P0-N0-B0
  • Zoro # G506917885
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Process Connection Size
1/4" 18 NPT male thread
Dial Size (In.)
5.45 in x 2.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
PG10-10000-PSIS-F0-L0-E0-C0-P0-N0-B0
Country of Origin
United States
Dimensions
Process Connection Size
1/4" 18 NPT male thread
Dial Size (In.)
5.45 in x 2.25 in
Description
PG10 Digital Pressure Gauge Range 01000 PSI Sealed Pressure Reference 14 NPTM Bottom Port 2 C alkaline 8000 hours typical