Appleton Electric Cable Connector, 1-1/2 In, Straight, Silver TMC2X-150162A
Cable Connector, 1-1/2 In, Straight, Silver (Discontinued)
  • Mfr # TMC2X-150162A
  • Zoro # G4693437
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
TMC2X-150162A
Country of Origin
India
Dimensions
Cord Dia. Range
1.30" to 1.62"
Conduit Trade Size
1 1/4 in
Min. Throat Dia.
1.03"
Length
2.44"