  • Mfr # BTI-AKS4T-610-6.6/B
  • Zoro # G9147428
/ea
Key Features
Body Texture
Knurled
Thread Size
M6-1.00
Flange Diameter
110.56 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BTI-AKS4T-610-6.6/B
Country of Origin
United States
Dimensions
Thread Size
M6-1.00
Flange Diameter
110.56 mm
Insert Diameter
9.91 mm
Overall Length
17.27 mm
Head Height
M0.58
Rivet Nut
Body Texture
Knurled
Grip Range
4.20 mm to 6.60 mm