  • Zoro # G2222188
/ea
Key Features
Application
Notcher
Features
Notching Capacity Pipe 1/4 in, 3/8 in, 1/2 in, 3/4 in, 1 in, 1 1/4 in, 1 1/2 in, 2 in, Rotate Pipe 180 Degrees
Voltage
220V AC
Overall Width
18 in
Overall Height
20 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
TN-200E
Zoro #
G2222188
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Width
18 in
Overall Height
20 in
Minimum Compatible Pipe Size
1/4 in
Maximum Notch Diameter
2 in
Maximum Pipe Wall Thickness
0.154 in
Maximum Compatible Pipe Size
2 in
Details
Item
Pipe Notcher
Application
Notcher
Features
Voltage
220V AC
Current
20 A