  • Mfr # 5455V033PASS
  • Zoro # G815501362
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Series
Estate
Finish
Vintage Brass
Depth
4.4 in
Material
Brass
Color
Vintage Brass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
5455V033PASS
Country of Origin
China
Dimensions
Depth
4.4 in
Width
5.3 in
Length
5.9 in
Size
4" Lever Length x 2-1/2" Projection
Details
Series
Estate
Finish
Material
Brass
Color
Description
When people say its lonely at the top, theyre definitely not talking about Baldwin Estate. This impressive top-of-the-line portfolio comes with plenty of company; everyone wants it. Estate includes seemingly infinite possibilities, elegant finishes and exclusive, custom styles. Estate is quality that feels custom-made, because it is.. Baldwin Passage Preconfigured 5455V Lever with 5048 Rose Vintage Brass Finish - Baldwin Quickship Item *