Replacement Projector Lamp For Epson Powerlite 955Wh, 965H, 97H, 98H,
Mfr # V13H010L88-BTI
Zoro # G0992569
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Lamp Technology
P-VIP
Compatibility
OEM PART NUMBER ELPLP88 V13H010L88 V13H010L87 ELPLP87 ELPLP78 V13H010L78 EPSON Products: BRIGHTLINK 536WI EB-520 EB-525W EB-526WI EB-530 EB-535W EB-536WI EB-6270W EB-940H EB-945 EB-945H EB-950WH EB-955H EB-955W EB-955WH EB-965 EB-965H EB-97 EB-97H EB-98 EB-98H EB-S03 EB-S04 EB-S130 EB-S17 EB-S18 EB-S27 EB-S29 EB-S300 EB-S31 EB-SXW03 EB-SXW18 EB-U04 EB-U130 EB-U32 EB-W04 EB-W130 EB-W18 EB-W22 EB-W28 EB-W29 EB-W31 EB-W32 EB-X03 EB-X04 EB-X130 EB-X18 EB-X20 EB-X24 EB-X25 EB-X27 EB-X29 EB-X300 EB-X31 EB-X350 EB-X36 EH-TW490 EH-TW5200 EH-TW5210 EH-TW5300 EH-TW5350 EH-TW570 EX3220 EX3240 EX5220 EX5230 EX5240 EX5250 EX6220 EX7220 EX7230 EX7235 EX7240 EX7240 PRO EX7240PRO EX9200 EX9200 PRO EX9200PRO H550A H550C H551A H551C H552A H552C H552F H553C H554C H555B H555C H556C H557C H558C H561A H566C H568A H654A H682 H683 H686 H686A H687 H688 H690 H691 H692 H694 H707B H716 H717 H718 H719 H719A H720 H721 H722 H723 H723A H723C H730 H763 H763B H764 H764A H801A H819A HC1040 HOME CINEMA 1040 HOME CINEMA 2040 HOME CINEMA 2045 HOMECINEMA1040 HOMECINEMA2045 POWERLITE 1222 POWERLITE 1224 POWERLITE 1262W POWERLITE 1263W POWERLITE 1264 POWERLITE 1284 POWERLITE 2030 POWERLITE 2040 POWERLITE 2140W POWERLITE 520 POWERLITE 525W POWERLITE 530 POWERLITE 535W POWERLITE 740HD POWERLITE 955W POWERLITE 955WH POWERLITE 965 POWERLITE 965H POWERLITE 97 POWERLITE 97H POWERLITE 98 POWERLITE 98H POWERLITE 99W POWERLITE 99WH POWERLITE HC 1040 POWERLITE HC 2000 POWERLITE HC 2030 POWERLITE HC 2040 POWERLITE HC 2045 POWERLITE HC 600 POWERLITE HC 640 POWERLITE HC 725HD POWERLITE HC 730HD POWERLITE HOME CINEMA 1040 POWERLITE HOME CINEMA 2040 POWERLITE HOME CINEMA 2045 POWERLITE HOME CINEMA 600 POWERLITE HOME CINEMA 740 POWERLITE S17 POWERLITE S18+ POWERLITE S27 POWERLITE S31+ POWERLITE S39+ POWERLITE W15+ POWERLITE W17 POWERLITE W18+ POWERLITE W29 POWERLITE X17 POWERLITE X21 POWERLITE X24+ POWERLITE X27 POWERLITE1224 POWERLITE1264 POWERLITE1284 POWERLITE955WH POWERLITE965H POWERLITE97H POWERLITE98H POWERLITE99WH POWERLITES27 POWERLITES31+ POWERLITEU32+ POWERLITEW04+ POWERLITEW29 POWERLITEW32+ POWERLITEX27 POWERLITEX36+ VS230 VS240 VS240 PRO VS330 VS335W VS340 VS340 PRO VS345 VS345 PRO
Lamp Power
200 W
Product Type
Projector Lamp
Lamp Life
4000 Hour Normal
Get a 10% off coupon