  • Zoro # G805354749
/ea
Key Features
Bore Dia. - Timing Belt Pulleys
3.0 mm
Outside Dia. - Timing Belt Pulleys
0.354 inch
Flange Dia. (In.)
0.512 inch
Number of Teeth
12
Bore Type
Minimum Plain Bore
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
16T2.5/12-2
Zoro #
G805354749
UPC #
Country of Origin
India
Dimensions
3.0 mm
0.354 inch
Flange Dia. (In.)
0.512 inch
Width
0.625 inch
Pitch Dia. (In.)
0.376 inch