  • Zoro # G905362101
/ea
Key Features
Pulley Outside Dia.
5.95 inch
Number of Grooves
1
Pulley Material
Cast Iron
Pulley Bore Type
Bushing
Width (In.)
7 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AK61H
Zoro #
G905362101
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pulley Outside Dia.
5.95 inch
Width (In.)
7 inch
3L Belt Pitch Dia.
5.36 inch
Length
3 inch
Height
7 inch
Overall Length
1.5 inch