  • Mfr # 45HW7DEU14H626RQE12V
  • Zoro # G309955053
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Depth
3 in
Width
9.75 in
Finish
Satin Chrome
Input Voltage
12VDC
For Use With
45HW Series Electromechanical Mortise Locks
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
45HW7DEU14H626RQE12V
Country of Origin
United States
Dimensions
Depth
3 in
Width
9.75 in
Length
11.5 in
Body Size Thickness
1-3/4 in
Details
Item
Electric Mortise Lock
Finish
Satin Chrome
Input Voltage
12VDC
For Use With
Material
Metal
Description
Fail Secure, 12V, Electrified Mortise Lock, 14 Lever, H Rose, Request to Exit, Satin Chrome