  • Mfr # 3038-14M-300
  • Zoro # G406406892
Pitch Length - Timing Belts
3038 mm (119.61 in)
Industry Number - Timing Belts
3038-14M-300
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
3038-14M-300
Pitch Length - Timing Belts
3038 mm (119.61 in)
Top Width
300 mm (11.81 in)
Height
0.39 in
Industry Number - Timing Belts
3038-14M-300
Weight
19.49
Temp. Range
-30 F to 160 F
Description
Top Width-300 mm (11.81 in)
Material-Rubber
Pitch Length-3038 mm (119.61 in)