  • Zoro # G606401765
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
V-Belt Type
Banded Belt
Industry Number
8VK2120/03
Outside Length
212 in
Number of Ribs
3
Top Width
1 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
8VK2120/03
Zoro #
G606401765
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Outside Length
212 in
Top Width
1 in
Height
1 in
Inside Length
Inside Length-206 in
Details
V-Belt Type
Banded Belt
Industry Number
Number of Ribs
3
Material
Kevlar (Aramid)
For Use With
Lawn and Garden
Storage Temp.
40F-100F
Weight
23.72
Yes
Features
Temp. Range
-60 F to 176 F