  • Zoro # G903651603
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
V-Belt Type
Banded Belt
Outside Length
100 in
Number of Ribs
7
Top Width
2.625 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
7/3V1000
Zoro #
G903651603
Dimensions
Outside Length
100 in
Top Width
2.625 in
Height
0.328 in
Details
V-Belt Type
Banded Belt
Number of Ribs
7
Material
Fiberglass and Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F