  • Zoro # G403651608
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
V-Belt Type
Banded Cogged Belt
Outside Length
199 in
Number of Ribs
7
Top Width
6.09 in
Material
Fiberglass and Rubber
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CX195/07
Zoro #
G403651608
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Outside Length
199 in
Top Width
6.09 in
Height
10.218 in
Details
V-Belt Type
Banded Cogged Belt
Number of Ribs
7
Material
Fiberglass and Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F