  • Zoro # G403641609
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
34.5 in
For Use With
Heavy Duty General Application
Weight
0.7 lbs.
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Height
0.18 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D345L038
Zoro #
G403641609
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
34.5 in
Height
0.18 in
Top Width
0.38 in
Details
For Use With
Heavy Duty General Application
Weight
0.7 lbs.
Features
Number of Ribs
1
Gearbelt Type
Double Side Timing Belt
Application
Standards
RMA
Material
Fiberglass and Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F