  • Zoro # G103645495
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
49.5 in
Gearbelt Type
Double Side Timing Belt
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F
For Use With
Heavy Duty General Application
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D495L043
Zoro #
G103645495
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
49.5 in
Height
0.18 in
Top Width
0.43 in
Details
Gearbelt Type
Double Side Timing Belt
Features
Temp. Range
-30 F to 160 F