Bestorq Timing Belt Model 106.4MXL100 - 10.6 in Outside Length - 1 in Top Width
  • Mfr # 106.4MXL100
  • Zoro # G603616827
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
10.6 in
Standards
RMA
For Use With
Heavy Duty General Application
Height
0.044 in
Weight
0.1 lbs.
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
106.4MXL100
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
10.6 in
Height
0.044 in
Top Width
1 in
Details
Standards
RMA
For Use With
Heavy Duty General Application
Weight
0.1 lbs.
Temp. Range
-30 F to 160 F