Bestorq Timing Belt Model 232MXL1500 - 23.2 in Outside Length - 15 in Top Width
  • Mfr # 232MXL1500
  • Zoro # G603628554
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
23.2 in
Standards
RMA
Weight
1.5 lbs.
For Use With
Heavy Duty General Application
Number of Ribs
1
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
232MXL1500
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
23.2 in
Height
0.044 in
Top Width
15 in
Details
Standards
RMA
Weight
1.5 lbs.
For Use With
Heavy Duty General Application
Number of Ribs
1
Temp. Range
-30 F to 160 F