  • Zoro # G303626225
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
26.2 in
Top Width
0.28 in
Weight
0 lbs.
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Gearbelt Type
Timing Belt
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
262MXL028
Zoro #
G303626225
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
26.2 in
Top Width
0.28 in
Height
0.044 in
Details
Weight
0 lbs.
Features
Gearbelt Type
Timing Belt
For Use With
Heavy Duty General Application
Material
Fiberglass and Rubber
Standards
RMA
Temp. Range
-30 F to 160 F