  • Zoro # G103626296
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
36.2 in
For Use With
Heavy Duty General Application
Material
Fiberglass and Rubber
Height
0.044 in
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
362MXL080
Zoro #
G103626296
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
36.2 in
Height
0.044 in
Top Width
0.8 in
Details
For Use With
Heavy Duty General Application
Material
Fiberglass and Rubber
Features
Temp. Range
-30 F to 160 F