  • Zoro # G503626575
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
36.2 in
Material
Fiberglass and Rubber
Number of Ribs
1
Gearbelt Type
Timing Belt
Standards
RMA
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
362MXL400
Zoro #
G503626575
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
36.2 in
Top Width
4 in
Height
0.044 in
Details
Material
Fiberglass and Rubber
Number of Ribs
1
Gearbelt Type
Timing Belt
Standards
RMA
Temp. Range
-30 F to 160 F