  • Zoro # G803626695
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
36.2 in
Material
Fiberglass and Rubber
Height
0.044 in
Top Width
8.62 in
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
362MXL862
Zoro #
G803626695
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
36.2 in
Height
0.044 in
Top Width
8.62 in
Details
Material
Fiberglass and Rubber
Features
For Use With
Heavy Duty General Application
Number of Ribs
1
Temp. Range
-30 F to 160 F