  • Zoro # G703626665
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
36.2 in
Application
Heavy Duty General Application
Height
0.044 in
Number of Ribs
1
Gearbelt Type
Timing Belt
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
362MXL875
Zoro #
G703626665
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
36.2 in
Height
0.044 in
Top Width
8.75 in
Details
Application
Heavy Duty General Application
Number of Ribs
1
Gearbelt Type
Timing Belt
Standards
RMA
Material
Fiberglass and Rubber
For Use With
Temp. Range
-30 F to 160 F