  • Zoro # G403642378
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
37.8 in
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Number of Ribs
1
Weight
0.1 lbs.
Height
0.11 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
960-5M-06
Zoro #
G403642378
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
37.8 in
Height
0.11 in
Top Width
0.24 in
Details
Features
Number of Ribs
1
Weight
0.1 lbs.
Standards
RMA
For Use With
Heavy Duty General Application
Application
Heavy Duty General Application
Gearbelt Type
Timing Belt
Temp. Range
-30 F to 160 F