  • Zoro # G206401851
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
V-Belt Type
Banded Belt
Industry Number
C181/11
Outside Length
185 in
Number of Ribs
11
Top Width
7/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
C181/11
Zoro #
G206401851
Dimensions
Outside Length
185 in
Top Width
7/8 in
Inside Length
Inside Length-181 in
Height
17/32 in
Details
V-Belt Type
Banded Belt
Industry Number
Number of Ribs
11
Material
Rubber
For Use With
Heavy Duty General Application
Temp. Range
-30 F to 160 F