  • Mfr # 1260-D14M-25
  • Zoro # G106401043
Pitch Length - Timing Belts
1260 mm (49.61 in)
Number of Teeth - Timing Belts
90
Industry Number - Timing Belts
1260-D14M-25
Temp. Range
-30 F to 160 F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1260-D14M-25
Pitch Length - Timing Belts
1260 mm (49.61 in)
Top Width
25 mm (0.98 in)
Height
0.59 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
90
Industry Number - Timing Belts
1260-D14M-25
Temp. Range
-30 F to 160 F
Weight
0.93
Description
Top Width-25 mm (0.98 in)
Material-Rubber
Pitch Length-1260 mm (49.61 in)