  • Mfr # 1484-D14M-20
  • Zoro # G306406695
Pitch Length - Timing Belts
1484 mm (58.43 in)
Industry Number - Timing Belts
1484-D14M-20
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1484-D14M-20
Pitch Length - Timing Belts
1484 mm (58.43 in)
Height
0.59 in
Top Width
20 mm (0.79 in)
Industry Number - Timing Belts
1484-D14M-20
Weight
0.87
Temp. Range
-30 F to 160 F
Description
Top Width-20 mm (0.79 in)
Material-Rubber
Pitch Length-1484 mm (58.43 in)