Double Sided 5M timing belts, 1260-D5M-200
  • Mfr # 1260-D5M-200
  • Zoro # G206406849
Pitch Length - Timing Belts
1260 mm (49.61 in)
Number of Teeth - Timing Belts
252
Industry Number - Timing Belts
1260-D5M-200
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1260-D5M-200
Pitch Length - Timing Belts
1260 mm (49.61 in)
Height
0.21 in
Top Width
200 mm (7.87 in)
Details
Number of Teeth - Timing Belts
252
Industry Number - Timing Belts
1260-D5M-200
Temp. Range
-30 F to 160 F
Weight
3.7
Description
Top Width-200 mm (7.87 in)
Material-Rubber
Pitch Length-1260 mm (49.61 in)