  • Zoro # G606386628
/ea
Free Shipping & Returns
Industry Number
386K30
Number of Ribs
30
Top Width
4.2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
386K30
Zoro #
G606386628
Top Width
4.2 in
Pitch Length
38.6 in
Height
0.21 in
Number of Ribs
30
Heavy Duty General Application
Storage Temp.
40F-100F
Standards
RMA
Banded Belt
No
Weight
1.2
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F