  • Zoro # G806388095
Industry Number
388K22
Number of Ribs
22
Top Width
3.08 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
388K22
Zoro #
G806388095
Top Width
3.08 in
Pitch Length
38.8 in
Height
0.21 in
Number of Ribs
22
Heavy Duty General Application
Standards
RMA
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Banded Belt
No
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F