  • Zoro # G406404263
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
956K29
Number of Ribs
29
Top Width
4.06 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
956K29
Zoro #
G406404263
Top Width
4.06 in
Pitch Length
95.6 in
Height
0.21 in
Details
V-Belt Type
Micro V Belt
Industry Number
Number of Ribs
29
Heavy Duty General Application
Weight
2.8
Temp. Range
-30 F to 160 F