Timing Belt Model 101MXL1487 101 in Effective length and 1487 in Top Width
  • Mfr # 101MXL1487
  • Zoro # G107399172
Pitch Length - Timing Belts
10.1 in
Number of Teeth - Timing Belts
126
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
14.87 in
Industry Number - Timing Belts
101MXL1487
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
101MXL1487
Pitch Length - Timing Belts
10.1 in
Width - Timing Belts
14.87 in
Height
0.044 in
Inside Length
10.1 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
126
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
101MXL1487
Temp. Range
-30 F to 160 F