Timing Belt Model 1020XL1437 102 in Effective length and 1437 in Top Width
  • Mfr # 1020XL1437
  • Zoro # G907402768
Pitch Length - Timing Belts
102 in
Width - Timing Belts
14.37 in
Industry Number - Timing Belts
1020XL1437
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1020XL1437
Pitch Length - Timing Belts
102 in
Width - Timing Belts
14.37 in
Inside Length
102 in
Industry Number - Timing Belts
1020XL1437
Storage Temp.
40F-100F
Banded Belt
No
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F