Timing Belt Model 102MXL1462 102 in Effective length and 1462 in Top Width
  • Mfr # 102MXL1462
  • Zoro # G807394965
Pitch Length - Timing Belts
10.2 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Industry Number - Timing Belts
102MXL1462
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
102MXL1462
Pitch Length - Timing Belts
10.2 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Height
0.044 in
Inside Length
10.2 in
Industry Number - Timing Belts
102MXL1462
Weight
0.53
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F