Timing Belt Model 109MXL1619 109 in Effective length and 1619 in Top Width
  • Mfr # 109MXL1619
  • Zoro # G207393018
Pitch Length - Timing Belts
10.9 in
Width - Timing Belts
16.19 in
Industry Number - Timing Belts
109MXL1619
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
109MXL1619
Pitch Length - Timing Belts
10.9 in
Width - Timing Belts
16.19 in
Height
0.044 in
Inside Length
10.9 in
Industry Number - Timing Belts
109MXL1619
For Use With
Heavy Duty General Application
Timing Belt
Storage Temp.
40F-100F
Temp. Range
-30 F to 160 F