Timing Belt Model 110MXL1569 11 in Effective length and 1569 in Top Width
  • Mfr # 110MXL1569
  • Zoro # G807397188
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
11 in
Number of Teeth - Timing Belts
137
Pitch - Timing Belts
0.08
Width - Timing Belts
15.69 in
Industry Number - Timing Belts
110MXL1569
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
110MXL1569
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
11 in
Width - Timing Belts
15.69 in
Height
0.044 in
Inside Length
11 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
137
Pitch - Timing Belts
0.08
Industry Number - Timing Belts
110MXL1569
Temp. Range
-30 F to 160 F