Timing Belt Model 111MXL1287 111 in Effective length and 1287 in Top Width
  • Mfr # 111MXL1287
  • Zoro # G007401364
Pitch Length - Timing Belts
11.1 in
Width - Timing Belts
12.87 in
Industry Number - Timing Belts
111MXL1287
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
111MXL1287
Pitch Length - Timing Belts
11.1 in
Width - Timing Belts
12.87 in
Inside Length
11.1 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
111MXL1287
Standards
RMA
Weight
0.5
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Temp. Range
-30 F to 160 F