Timing Belt Model 111MXL1462 111 in Effective length and 1462 in Top Width
  • Mfr # 111MXL1462
  • Zoro # G807401113
Pitch Length - Timing Belts
11.1 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Industry Number - Timing Belts
111MXL1462
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
111MXL1462
Pitch Length - Timing Belts
11.1 in
Width - Timing Belts
14.62 in
Inside Length
11.1 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
111MXL1462
Weight
0.57
Banded Belt
No
Material
Rubber
Temp. Range
-30 F to 160 F