Timing Belt Model 115MXL1237 115 in Effective length and 1237 in Top Width
  • Mfr # 115MXL1237
  • Zoro # G207401423
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
12.37 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1237
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
115MXL1237
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
12.37 in
Height
0.044 in
Inside Length
11.5 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1237
Features
Oil, Heat and crack resistant, 5 years of shelf life
Standards
RMA
Storage Temp.
40F-100F
Weight
0.5
Material
Rubber
Gearbelt Type
Timing Belt
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F