Timing Belt Model 115MXL1412 115 in Effective length and 1412 in Top Width
  • Mfr # 115MXL1412
  • Zoro # G107401134
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
14.12 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1412
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
115MXL1412
Pitch Length - Timing Belts
11.5 in
Width - Timing Belts
14.12 in
Inside Length
11.5 in
Height
0.044 in
Industry Number - Timing Belts
115MXL1412
Gearbelt Type
Timing Belt
Weight
0.57
Banded Belt
No
Temp. Range
-30 F to 160 F